Kvůli teroristické hrozbě evakuovala policie 60 tisíc fandů z rockového festivalu na Nürburgringu

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 3. 6. 2017 0:26
Kvůli blíže neupřesněné teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am Ring v západoněmeckém městě Nürburg. Policie přikázala areál vyklidit kvůli konkrétnímu důkazu nebezpečí. Organizátoři festivalu doufají, že v sobotu bude možné v hudebních vystoupeních pokračovat. V areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring se v té době nacházelo zhruba 60 tisíc lidí, evakuace přesto proběhla plynule a v klidu.
Diváci opouštějí prostor festivalu Rock am Ring v areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring.
Diváci opouštějí prostor festivalu Rock am Ring v areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring. | Foto: ČTK

Nürburg (Německo) - Kvůli blíže neupřesněné teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am Ring v západoněmeckém městě Nürburg, informovala agentura DPA. Policie přikázala organizátorům, aby vyzvali návštěvníky k opuštění plochy, kde se festival koná.

Policejní prezidium v Koblenci na svých stránkách uvedlo, že mají konkrétní důkaz, kvůli němuž nelze vyloučit teroristickou hrozbu. Policisté museli festival pro tento den ukončit, aby mohli na ploše zjistit, jestli nebezpečí bylo reálné.

"Veškerá bezpečnostní opatření i veškeré hrozby bereme velmi vážně a vyšetřování bude intenzivní," oznámilo také policejní prezidium v Koblenci. Vyzvalo rovněž fanoušky k zachování klidu.

Návštěvníci, kterých bylo zhruba 60 tisíc, za zpěvu plochu spořádaně opustili. "Naše publikum reagovalo fantasticky," řekl podle Die Welt organizátor festivalu Marek Lieberberg.

Diváky pochválila i policie na Twitteru, jak to skvěle zvládli. Plynulá evakuace se podařila i díky tomu, že po událostech v Manchesteru byla posílena ostraha. Na festival dohlíželo 1200 členů pořádkové služby.

Varování před terorismem na festivalu potvrdila zemská vláda západoněmecké spolkové země Porýní-Falc, uvedl server listu Die Welt. Strážci zákona zřídili pro občany zvláštní telefonní linku.

Policie dohlížela na zdárný průběh evakuace.
Policie dohlížela na zdárný průběh evakuace. | Foto: ČTK

Policie nyní intenzivně vyšetřuje možné teroristické ohrožení festivalu. "Je několik bodů, na které se soustředíme," sdělil ministr vnitra spolkové země Porýní-Falc Roger Lewentz. agentuře DPA s tím, že o situaci informoval spolkového ministra vnitra Thomase de Maizièra.

Policisté prozkoumávají venkovní prostor, který fanoušci spořádaně opustili. "Zítra (v sobotu) rozhodneme, jak dál," uvedl Lewentz, který chce veřejnost informovat kolem 11:00 SELČ.

Rozhodnutí přerušit oblíbený festival nepadlo snadno, ale bylo nutné a shodli se na něm všichni policejní experti, dodal Lewentz.

Nejznámější rockový festival v Německu

Organizátoři akce doufají, že v sobotu bude možné v hudebních produkcích pokračovat. Podle původních plánů se mělo na čtyřech pódiích představit kolem 85 kapel, včetně Toten Hosen a System Of A Down.

Rock am Ring je podle Die Welt nejznámější německý rockový festival. Koná se v areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring.

Výroční třídenní festival v pátek začínal a zahrát se chystala známá německá kapela Rammstein, která v neděli vystoupila v Praze. Skupina však už kvůli poplachu nestihla na festivalu v Nürburgu vystoupit.

 

Právě se děje

Další zprávy