Muž, který na Urale střílel do skupiny Romů, se vzdal policii

ČTK ČTK
5. 9. 2016 12:34
Ruské policii v Jekatěrinburgu na Urale se vzdal osmatřicetiletý podnikatel Oleg Šišov, který se při sobotní potyčce se skupinou Romů chopil pušky a začal střílet. Na následky střelby dva Romové zemřeli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Moskva – Osmatřicetiletý podnikatel, jenž střílel puškou na Romy, se udal na policii v Jekatěrinburgu. Z osmi zraněných mezitím dva zemřeli, oznámila místní média. Muž se podle svého vyjádření chopil zbraně, protože mu skupina Romů, se kterou se dostal do konfliktu, vyhrožovala.

"Uvědomuji si, že se v nejbližší době na svobodu nejspíše nedostanu," řekl novinářům osmatřicetiletý podnikatel Oleg Šišov cestou na policejní velitelství, kam se dostavil v doprovodu sousedů a se zabalenou zbraní, ze které střílel.

Na místě podle policie podal trestní oznámení na neznámé pachatele, kteří ve vsi u Jekatěrinburgu vyvolali masové nepokoje a ohrožovali jej na životě. Poté byl předán vyšetřovatelům.

Incident se odehrál o sobotním podvečeru. Podle verze podnikatelovy manželky vše vyvolal předák skupiny Romů, kterého prý podnikatel urazil a který se k podnikatelovu domu přijel pomstít v doprovodu asi tří desítek patrně ozbrojených mužů v šesti autech.

V médiích se objevily i další nepotvrzené příčiny konfliktu: prý šlo o opileckou hádku mezi sousedy, která se zvrhla ve střelbu, o vymáhání dluhu, anebo o vražedný amok bývalého vojáka trpícího posttraumatickým syndromem. Sami Romové dosud mlčí.

Šišov tvrdil, že Romové byli ozbrojeni noži. "Vyhrožovali, že nás všechny podřežou, zabijí, znásilní. Neměli jsme důvod jim nevěřit," vysvětloval, proč se chopil zbraně. První rána podle něj vyšla ze zbraně, když mu ji útočníci chtěli vzít. "Byla to sebeobrana, neměl jsem jiné východisko," tvrdil.

Policie, která po podnikatelovi pátrala jako po podezřelém z dvojnásobné vraždy, nyní zkoumá dvě verze událostí, tedy zda šlo o konflikt mezi střelcem a zraněnými, anebo o nutnou sebeobranu, poznamenal zpravodajský server Newsru.com.

 

Právě se děje

Další zprávy