Muslimové se rozváděli i přes SMS či WhatsApp, Indie kontroverzní tradici zakázala

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 12. 2018 19:30
Indický parlament schválil zákon zakazující praxi snadného muslimského rozvodu. Kontroverzní zvyk, podle něhož se muž může se ženou rozvést jen s pomocí trojitého vyslovení slova rozvod, indický nejvyšší soud loni označil za protiústavní. Na praxi si dlouhodobě stěžovaly i muslimské ženy, s nimiž se muži rozváděli například i prostřednictvím mobilních internetových sítí Skype či WhatsApp. Podle nového zákona bude manžel, který se rozvede tímto způsobem, moci být potrestán až třemi lety odnětí svobody. Navíc mu bude uložena povinnost posílat ženě výživné, i když bude ve vězení. Zmíněnou praxi už zakazují i některé islámské země, například sousední Pákistán.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy