Lukašenko vyzval Bělorusy, aby přestali pít. Ale ne úplně, jinak prý mohou nastat "jiné maléry"

ČTK ČTK
21. 4. 2016 21:45
Běloruský prezident Lukašenko nabádá spoluobčany ke zdravému životnímu stylu. Dnes je mimo jiné vyzval, aby zanechali pití alkoholu, ovšem "nikoli úplně", protože všeho moc může škodit. "Je třeba, aby obyvatelstvo myslelo na svoje zdraví, aby se věnovalo zdravému životnímu stylu, aby se správně stravovalo a přestalo kouřit a pít alkohol," prohlásil ve výročním projevu předneseném v parlamentu. "Samozřejmě ne úplně. Jestliže přestanete pít, mohou nastat jiné maléry," dodal Lukašenko, aniž upřesnil, co tím měl na mysli. "Kouření, to je skutečně hloupost," poznamenal zároveň prezident, jehož země prochází vážnou ekonomickou krizí.
Prezident Lukašenko: Kouření, to je skutečně hloupost. A v létě nejezte moc masa.
Prezident Lukašenko: Kouření, to je skutečně hloupost. A v létě nejezte moc masa. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy