Mina tu nedávno utrhla muži hlavu. Nové video z Oděsy ukazuje bezmocné policisty

pru Video pru, Video
10. 8. 2022 15:27
V černomořských vodách v ukrajinském letovisku Oděsa se navzdory přísnému zákazu kvůli zaminovanému pobřeží někteří obyvatelé stále koupou. Neodradí je ani všudypřítomní policisté na plážích nebo to, že se před dvěma měsíci koupání v zaminovaném moři tragicky vymstilo otci rodiny. Tamním policistům už s neposlušnými obyvateli dochází trpělivost a boj s nimi vzdávají.
V polovině června se koupání v zaminovaném moři u Oděsy tragicky vymstilo otci rodiny. | Video: Reuters, Aktuálně.cz/Policie Oděsa

Policie Oděské oblasti zveřejnila v tomto týdnu na sociální síti Telegram video, které dokazuje, jak se i přes striktní nařízení před jejich zraky koupe na černomořské pláži několik desítek lidí. Z kontrolování obyvatel, kteří podle nich tím riskují svůj život, jsou již "unavení", cituje ukrajinská televize TSN.

"Policie měla plné ruce práce s běháním za rekreanty a v této 'bitvě o moře' uznává porážku," uvedli policisté ke zveřejněným záběrům na Telegramu. Oděské úřady v poslední době opakovaně varovaly obyvatele, aby se kvůli zvýšenému nebezpečí ve vodách opravdu nekoupali, připomíná TSN.

V polovině června zabila exploze miny padesátiletého muže před zraky jeho manželky, syna a kamaráda. "Šli jsme se k moři vykoupat. On procházel vodou podél břehu, sledoval mořské živočichy. Pak se najednou ozval výbuch," popisoval po tragédii kamarád oběti. Tamní policisté tehdy video zveřejnili a vyzývali obyvatele i turisty, aby přísně dodržovali pravidla válečného stavu.

Ukrajina obviňuje Rusko, že používá námořní miny jako "nekontrolovatelně unášenou munici" k záměrnému narušování lodní dopravy a dodávek potravin. Sama ukrajinská armáda zase rozmístila podél pobřeží u jihozápadní části tohoto přístavního města miny pro případ ruského útoku z moře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Soud EU zamítl žalobu Agrofertu na Evropský parlament, firma chtěla tajné dokumenty o Babišovi

Tribunál Evropské unie zamítl žalobu holdingu Agrofert na Evropský parlament. Firma se žalobou chtěla domoci přístupu k dokumentům týkajícím se rezoluce o střetu zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše.

Agrofert požadoval poskytnutí závěrečné auditní zprávy Evropské komise a dopisu, který kvůli střetu zájmů poslala Babišovi. Soud dospěl k závěru, že Evropský parlament řádně odůvodnil utajení dopisu a že část zprávy už zveřejnila samotná komise.

Zdroj: ČTK
Další zprávy