Lavina ve francouzských Alpách smetla snowboardisty i s instruktorem, nejméně čtyři z nich zemřeli

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 2. 2017 19:04
Lavina ve francouzských Alpách v pondělí zabila nejméně čtyři lidi. K neštěstí v době školních prázdnin došlo mimo sjezdovku u lyžařského střediska Tignes. Uvedla to místní záchranná služba. Všechny oběti - členové jedné rodiny a jejich instruktor jízdy na snowboardu - jsou francouzské národnosti. Lavina o šířce 400 metrů smetla v nadmořské výšce 2100 metrů čtyři lidi krátce před 11:00. Jejich těla záchranáři nalezli a vyhrabali ze sněhu, všichni totiž byli vybaveni soupravami pro lokalizaci obětí lavin. Záchranáři ještě pátrají po případné páté oběti. Jedná se o nejvážnější incident ve francouzských Alpách od začátku letošní zimní sezony, poznamenala agentura AFP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy