Foto: Z Afriky do Evropy. Smrtelně nebezpečná cesta za snem

Foto: Z Afriky do Evropy. Smrtelně nebezpečná cesta za snem
Itálie čelí rekordnímu přílivu uprchlíků.
Jen za uplynulý týden jich k jejím břehům dorazilo přes 11 000.
Zde jsou ti šťastnější, kteří tragédii přežili...
...
Foto: Reuters
Zahraničí Michal Žák Zahraničí, Michal Žák
20. 4. 2015 10:40
Ze severu Afriky je to na ostrov Lampedusa o něco blíže než z Prahy do Jihlavy. Právě proto sem míří tolik lidí. Mnozí ale vysněnou pevninu nikdy nespatří.

Palermo - Itálie bije na poplach. K jejím břehům jen v posledních pár dnech připluly tisíce běženců ze severní Afriky.

Nekončící příliv imigrantů, často na přeplněných lodích, má na svědomí i nejhorší tragédii za poslední desetiletí. Ve Středozemním moři v sobotu zemřelo na potopené lodi 700 až 900 lidí.

Podívejte se, jak uprchlíci ze severu Afriky míří především na Lampedusu, malý ostrov se zhruba 6000 obyvateli.

Ze severu Afriky je to tam o něco blíže než z Prahy do Jihlavy. Právě proto sem pluje tolik lidí. Mnozí ho ale nikdy nespatří.

Víkendová tragédie je totiž jen střípkem v příběhu desetitisíců lidí, kteří se každoročně vydají na cestu za vysněným lepším životem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy