Kyrgyzstánem otřáslo silné zemětřesení, zemřelo 58 lidí

Reuters Reuters
6. 10. 2008 6:38
Otřesy dosáhly na 6,3 stupňů Richterovy škály

Biškek - V neděli, krátce před desátou hodinou v noci, otřáslo Kyrgyzstánem zemětřesení.

Americké geologické centrum uvedlo, že otřesy měly sílu 6,3 stupně Richterovy škály a jejich epicentrum leželo v hloubce 33 kilometrů, zhruba 60 kilometrů východně od města Sary-Taš. Tedy kousek od hranic s Tádžikistánem a Uzbekistánem.

Při otřesech zahynulo 58 lidí, uvelo v pondělí ráno kyrgyzské miniterstvo pro mimořádné události. V jižní oblasti země také srovnaly se zemí desítky domů.

"Pokračujeme v záchranných pracech, pod troskami mohou stále být pohřbeni lidé," uvedl mluvčí ministerstva. Nejméně 50 lidí bylo při zemětřesení zraněno.

"Naštěstí to zasáhlo odlehlou, nepříliš zalidněnou oblast. Otřesy byly ovšem citelné i u druhého největšího kyrgyzského města Oš," uvedl mluvčí ministerstva pro mimořádné záležitosti Ramis Satybekov.

Guvernér tohoto regionu řekl v telefonickém rozhovoru Reuters, že byly mobilizovány záchranné složky, které se nyní snaží zjistit, zda je někde potřeba pomoci.

"Otřesy byly velmi citelné. Všichni vyběhli ven," popsala situaci místní novinářka Alla Pyatibratová. Žádná z budov podle ní nespadla. "Lidé se tedy vrátili domů a jsou v klidu."

 

Právě se děje

Další zprávy