Kvůli zemětřesení opustilo domovy 85 000 Indonésanů. Mrtvých je více než sto

ČTK ČTK
13. 12. 2016 14:01
Více než 85 000 lidí již opustilo své domovy v důsledku zemětřesení, které zasáhlo minulý týden indonéskou provincii Aceh. Ze svých příbytků odcházejí stále další obyvatelé regionu, které děsí následné otřesy. Těch bylo po zemětřesení z minulé středy napočítáno už téměř 90. Informovala o tom agentura AP. Zemětřesení o síle 6,5 stupně si vyžádalo 102 obětí a skoro 900 zraněných. Zničeno nebo poškozeno bylo přes 11 000 budov.
Následky zemětřesení v Indonésii.
Následky zemětřesení v Indonésii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy