Jaké pivo ochutnat a které památky chrání UNESCO? Zkuste si kvíz o Chorvatsku

aoc Jana Václavíková jkr aoc, Jana Václavíková, jkr
Aktualizováno 3. 7. 2021 11:58
Každý rok zamíří do Chorvatska statisíce Čechů a podobné to bude zřejmě i letos, kdy se země po zrušení omezení kvůli koronaviru opět otevírá turistům. Země na pobřeží Jaderského moře je naší nejoblíbenější dovolenkovou destinací, kolik toho o ní ale víte? Zkuste si náš kvíz.
Načítám kvíz
 

Právě se děje

před 52 minutami

Vláda schválila pomoc afghánským tlumočníkům

Vláda v pátek schválila program pomoci tlumočníkům, kteří pracovali ve prospěch české armády v Afghánistánu, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu. O přijetí návrhu informovalo ministerstvo obrany.

Program je podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) navržen tak, aby zohlednil náročnost služby jeho potenciálních a prověřených uživatelů a akceptoval jejich individuální preference. Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

"Služby afghánských spolupracovníků pro nás byly vždy důležité, a proto jsme jim už v minulosti pomáhali. Na základě těchto zkušeností jsme připravili nový program pomoci specifický pro aktuální situaci po stažení koaličních sil ze země," vysvětlil ministr Metnar. Dodal, že cílem České republiky je umožnit tlumočníkům a jejich rodinám bezpečný a kvalitní život a důstojné sociální podmínky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy