Kurdové přišli o tureckou hranici, poblíž které leží ropovod. Území odteď kontroluje Bagdád

ČTK ČTK
31. 10. 2017 10:20
Bagdád v úterý převzal kontrolu nad hlavním hraničním přechodem mezi Irákem a Tureckem u Fajšchábúru. V jeho blízkosti se nachází ropovod, kterým proudí kurdská a irácká ropa do Turecka. Přechod leží v provincii Dahúk, která je součástí iráckého Kurdistánu. Dosud ho spravovala Kurdistánská regionální vláda (KRG). Sdělila to agentura Reuters. Jejím novinářům členové irácké vlády ukázali fotografie, na kterých vojáci na přechodu vyvěšují irácké a turecké vlajky. Kurdové ale zprávy popírají. Napětí mezi centrální vládou v Bagdádu a Kurdistánem se vyostřilo po 25. září, kdy se Kurdové v autonomii a několika sporných oblastech vyslovili pro nezávislost. Bagdád označil referendum za neústavní.
Kurdové - ilustrační foto.
Kurdové - ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 15 minutami

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy