reklama
 
 

Kritických 72 hodin je pryč, stopa nikde. Po dítěti, které rodiče nechali v lese, pátrá armáda

1. 6. 2016 11:46
Měla to být výchovná lekce, ale vše se změnilo v drama s velmi nejistým koncem. Po sedmiletém chlapci, jehož otec nechal za trest samotného v lese, pátrají v přírodním parku na japonském ostrově Hokkaidó desítky lidí. Nově se zapojila i armáda, která má pročesat nepřístupný terén. To vše v oblasti, kde se vyskytují volně žijící medvědi. Pátrací akci navíc komplikuje počasí. Záchranáři zatím nemají žádné stopy a navíc už uplynulo kritických 72 hodin, které jsou považované za limit pro přežití.

Tokio - Policie, dobrovolníci a nově také armáda pátrají v lesích na japonském ostrově Hokkaidó po sedmiletém chlapci.

"Rozhodujících 72 hodin pro přežití už uplynulo," řekl americké televizní stanici CNN mluvčí záchranného týmu Satošii Saito. "Vyhlídky mohou být drsné... ale nemůžeme dělat nic jiného než dále s nadějí hledat."

Pátrání začalo v sobotu odpoledne, když otec chlapce oznámil policii, že se mu během výletu v přírodním parku ztratil syn. Později se ukázalo, že ho rodiče nechali v lese samotného schválně jako trest za to, že neposlouchal.

Do akce bylo proto povoláno 75 členů japonské armády, kteří posílili záchranný tým, který už tak čítal přes 100 lidí, připomíná britský The Guardian. Jeho součástí byli kvůli obavám z volně žijících medvědů dokonce i dva profesionální lovci.

"Požádali jsme armádu, aby hledala v místech, kam lidé nemají snadný přístup, jako jsou hluboké trhliny podél potoků," cituje britský list mluvčího nejbližšího města Nanae. "Už jsme prohledali stejné oblasti znovu a znovu."

Vojenské jednotky nyní pročesávají horské svahy. Panují ale pochyby o tom, že by malý chlapec byl schopný pěšky sám projít tak rozsáhlou oblast.

Šance na přežití snižují a operaci komplikují nejen divoká zvířata. Nepřeje mu ani počasí. Kvůli silným dešťům muselo být úterní pátrání zkráceno na 10 hodin a pršet by mělo i během středy.

Teploty v noci klesají pod 10 stupňů Celsia a přes den obvykle nepřesáhnou 15 stupňů. Malý chlapec se navíc ztratil jen v triku a svetru bez jídla nebo mobilního telefonu.

Podle tiskového mluvčího není vyloučená varianta, že ho někdo vyzvedl na cestě a odvezl, ale drží se varianty, že zabloudil do hustých horských lesů. Záchranáři ale přiznávají, že jim chybí jakékoliv stopy.

autor: Simona Fendrychová | 1. 6. 2016 11:46

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama