Rodiče nechali syna za trest v lese. Policie po něm už dva dny pátrá, poblíž je park plný medvědů

Zahraničí Simona Fendrychová Zahraničí, Simona Fendrychová
30. 5. 2016 11:01
Teprve sedmiletý chlapec je už dva dny pohřešovaný na japonském ostrově Hokkaidó. Ztratil se v lesích poblíž přírodního parku, kde ho nechali rodiče samotného za to, že zlobil. Do pátrání se k policii přidalo už více než 100 dobrovolníků. Oblast je známá velkou populací divokých medvědů hnědých.
V lesích, ve kterých probíhá pátrání, žije velká populace medvědů.
V lesích, ve kterých probíhá pátrání, žije velká populace medvědů. | Foto: Foter / CC BY-SA

Tokio - Japonská policie už dva dny pátrá po sedmiletém chlapci, kterého rodiče zanechali v lese, když zlobil.

Do prohledávání hustých lesů na ostrově Hokkaidó se po 48 hodinách zapojilo více než 100 dobrovolníků. Oblast je známá velkou populací medvědů hnědých.

Jeho rodiče nejprve uvedli, že se jim syn ztratil, když odešli shánět jídlo. V neděli ale policii přiznali, že ho v lese nechali samotného schválně, aby ho potrestali. Když se pro něj po pár minutách vrátili, byl pryč.

"Chtěl jsem ho ukáznit, tak jsem ho na chvíli vystrčil z auta. Je to bystrý a čilý kluk, ale bojím se, jak se mu daří," cituje BBC chlapcova otce.

Rodina byla v sobotu na výletě v přírodním parku, když se rodičům synovo chování vymklo z rukou. Chlapec začal údajně házet kameny na auta a kolemjdoucí návštěvníky a nedal si říct.

Otec japonským novinářům přiznal, že cítil, že musí zasáhnout rázně. Se svou ženou proto syna vzali do auta a odvezli několik stovek metrů do lesa, kde ho zanechali.

Když zjistil, že chlapec zmizel, zavolal okamžitě policii. Pravdu se přiznat ale neodvážil. Ani v současné době ještě není jasné, zda nebudou oba rodiče kvůli svému chování čelit stíhání.

O tom, jak je vysoká šance, že malý chlapec v lese přežil, se policie zatím nevyjádřila.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy