Kriminalisté obvinili ze znásilnění v Praze-Hostivaři šestnáctiletého muže

13. 8. 2023 15:21
Kriminalisté obvinili ze znásilnění šestnáctiletého muže, který v noci na sobotu napadl ženu v Hostivaři. Požádali o jeho vzetí do vazby.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pražští kriminalisté obvinili ze znásilnění šestnáctiletého muže, který v noci na sobotu napadl ženu v Hostivaři. Požádali také o jeho vzetí do vazby, informovala policie. Policejní prezident Martin Vondrášek dnes novinářům řekl, že protože je podezřelý mladistvý, hrozí mu maximálně pětileté vězení. Běžná sazba je pět až 12 let.

Mladík podle policie na ženu zaútočil a odtáhl do křoví u zastávky MHD v ulici Doupovská v Praze 10. Policisté ho dopadli po rozsáhlé pátrací akci během několika hodin. "Policisté, kteří přijeli na místo, začali podezřelého pronásledovat a použili i varovný výstřel. Muži se v ten okamžik podařilo zmizet, ale ne na dlouho. Okamžitě se rozjelo pátrání, kdy byl rychle dopaden," uvedla v sobotu policie. Napadená žena skončila se zraněními v nemocnici.

"Kriminalisté mladistvému sdělili obvinění z trestného činu znásilnění a podali podnět na jeho vzetí do vazby," sdělila dnes policie.

Na sociálních sítích se objevily informace o tom, že podezřelým útočníkem je Ukrajinec. Policie neupřesnila, z jaké země obviněný pochází. Případ z Hostivaře však společně s nedávným znásilněním a pokusem o vraždu mladé dívky z Plzně zmínil Vondrášek na dnešní tiskové konferenci, na níž ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) odmítl kolektivní vinu u trestných činů cizinců a odmítl rozdmýchávání vášní a nenávistných projevů kvůli národnosti pachatelů.

 

Právě se děje

Další zprávy