Korejská policie našla tělo majitele potopeného trajektu

ČTK ČTK
22. 7. 2014 7:45
Potopení trajektu Sewol bylo jedním z nejtragičtějších jihokorejských neštěstí za celá desetiletí. Zvedlo vlnu celonárodního smutku i hněvu nad nedodržováním bezpečnostních opatření.
Potopený jihokorejský trajekt.
Potopený jihokorejský trajekt. | Foto: Reuters

Soul - Jihokorejská policie pozitivně identifikovala minulý měsíc nalezené tělo jako hledaného majitele trajektu Sewol.

Záhadného miliardáře Ju Pjon-una policie stíhala od dubnové katastrofy trajektu, při níž zahynulo více než 300 lidí, většinou středoškolských studentů. Informovala o tom jihokorejská tisková agentura Jonhap.

Policie na televizí přenášené tiskové konferenci uvedla, že našla tělo ve značném stupni rozkladu v poli v jižní části země 12. června. Nyní výsledky testů DNA a porovnání otisků prstů potvrdily, že jde o Ju Pjon-una.

Tělo bylo podle policie rozložené k nepoznání a bude třeba provést další testy a zkoumání, aby se zjistilo, kdy a jak zemřel. Mrtvola měla obuté drahé boty a luxusní italské sako. Nedaleko ní se našly tři prázdné lahve od místního alkoholu, taška a lupa.

Potopení trajektu Sewol, které bylo jedním z nejtragičtějších jihokorejských neštěstí za celá desetiletí, zvedlo vlnu celonárodního smutku i hněvu nad tím, co mnozí vnímají jako nedostatečné dodržování bezpečnostních opatření.

Asi 100 dní od katastrofy bylo nalezeno 294 mrtvých těl; deset je stále pohřešováno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy