Korčok, který je kritikem nynější vládní koalice premiéra Roberta Fica, by podle NMS v prvním kole získal 36 procent hlasů, Pellegrini 34,2 procenta. S odstupem na třetím místě skončil ve volebním modelu exministr spravedlnosti Štefan Harabin s podporou 16 procent.
Očekávané druhé kolo prezidentských voleb byl pak podle modelu Pellegrini vyhrál se ziskem 50,9 procenta hlasů. Sme uvedl, že model NMS nepotvrdil trend jiných agentur, že Korčokova popularita dosáhla svého stropu a přestal se dotahovat na favorita voleb Pellegriniho.
Korčoka v prezidentských volbách podporují opoziční hnutí Progresivní Slovensko, liberální strana Svoboda a Solidarita a konzervativní Křesťanskodemokratické hnutí. Pellegrinimu zase vyslovila podporu Ficova strana Směr-sociální demokracie, ve které Pellegrini působil 20 let.
Volební model NMS podle Sme ukázal, že voliči se stále více přiklánějí k prvním třem nejpopulárnějším kandidátům, přičemž výrazněji si polepšil Harabin. Ten ve volební kampani například tvrdil, že Rusko není ve válce na Ukrajině agresorem.
Agentura sbírala data mezi 13. a 18. březnem a oslovila 1030 respondentů. Jen okrajově zachytila pondělní oznámení šéfa nejmenší vládní strany SNS Andreje Danka, který se kandidatury vzdal ve prospěch Harabina, s nímž ho spojují proruské názory. V modelu NMS Danko získal jen půl procenta hlasů.
Také dřívější model agentury Median SK ukázal, že první kolo prezidentských voleb vyhraje Korčok, ale prezidentem se stane Pellegrini. Jiné sondáže zase očekávají vítězství Pellegriniho v obou kolech hlasování, v tom rozhodujícím ho chce podle sondáží podpořit značná část Harabinových sympatizantů.
Bývalý ministr spravedlnosti dříve řekl, že by v případě svého volebního neúspěchu nedoporučil svým voličům žádného z postupujících kandidátů.
O vrcholnou politickou funkci v zemi se uchází deset kandidátů. Současná prezidentka Zuzana Čaputová, které pětiletý mandát skončí v polovině června, o znovuzvolení neusiluje.