reklama
 
 

Fotbalový šampionát v Rusku ohrožují roje kobylek. Hrozí celosvětový skandál, zní z Moskvy

1. 2. 2018 10:51
Kobylky na každém rohu. Létající hmyz v létě 2017 zamořil ruské lázeňské město Soči | Video: reuters |  00:57
Rusové se s přemnoženými kobylkami potýkají pravidelně. V minulosti zamořily i okolí Volgogradu, kde se bude mistrovství světa konat.

Moskva - Pro Rusko to bude velká událost. V létě největší světová země hostí mistrovství světa ve fotbale. Sám prezident Vladimir Putin by událost rád využil k demonstraci moci a síly Ruska, píše agentura Reuters.

To vše ale může pokazit drobný hmyz. Kobylky.

Fotbalové zápasy se budou konat na dvanácti stadionech v jedenácti různých městech. Celý šampionát potrvá od 14. června do 15. července.

Pjotr Čekmarev z ruského ministerstva zemědělství připustil, že právě letní období může zapříčinit obrovský problém. "Celý svět se sem sjede. Fotbalová hřiště se budou zelenat. A kobylky zbožňují místa, kde je hodně zeleně. Proč by se tedy neslétly tam, kde se bude hrát fotbal?" prohlásil Čekmarev.

Rusové se s přemnoženými kobylkami potýkají pravidelně. "Víceméně jsme se s tímto problémem naučili pracovat. Jak se ale letos vyhneme celosvětovému skandálu?" ptal se na zemědělském veletrhu v Moskvě.

Čekmarev také připomněl události z loňského roku, kdy zhruba milion hektarů půdy na jihu Ruska kobylky zamořily. A to včetně okolí Volgogradu, který bude jedním z hostujících měst šampionátu.

Ruské kobylky se za určitých podmínek rychle množí a tvoří pak obrovské roje. Dokážou se navíc přesouvat na poměrně velké vzdálenosti. Během svých "cest" pak požírají téměř jakoukoli vegetaci, na kterou narazí.

autoři: Zahraničí, Reuters | 1. 2. 2018 10:51

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama