Rozhovorů se opět zúčastní zástupci Severní a Jižní Koreje, Japonska, Ruska a Spojených států. Hostitelem jednání je Čína.
Severní Korea měla od svého jaderného programu odstoupit už po zářijovém kole rozhovorů, které bylo uzavřeno deklarací z 19. září, podle níž měla Severní Korea výměnou za ukončení jaderného programu získat pomoc ve formě energie a bezpečnostní záruky. Pchjongjang však hned 20. září požádal o jaderný reaktor na výrobu energie, než se vzdá svého zbrojního programu. Hlavní vyjednavač Spojených států Christopher Hill však řekl, že jednání o kompenzacích, tedy o poskytnutí lehkovodního reaktoru mohou začít teprve poté, co Severní Korea učiní první krok k odzbrojení.
Čína vyzvala všechny zúčastněné strany k pragmatickému přístupu. Podle slov čínského delegáta Wu Ta-Wej je potřeba formulovat přesná pravidla, metody a kroky, jak dosáhnout plnění deklarace z 19. září ve smyslu "závazek za závazek, čin za čin".
Krize kolem severokorejského jaderného programu začala v roce 2002, kdy Spojené státy oznámily, že Severní Korea přiznala obohacování uranu, který lze použít k sestrojení atomové bomby. Pchjongjang v únoru dokonce oznámil, že jadernými zbraněmi již disponuje.