Kalifornii postihla série zemětřesení

ČTK ČTK
26. 8. 2012 23:40
Hlavní otřesy byly zaznamenány v hloubce čtyř kilometrů severovýchodně od města Brawley
Novozélandský Chistchurch opakovaně paralyzují zemětřesení. Snímek je pořízen po otřesech 23. prosince.
Novozélandský Chistchurch opakovaně paralyzují zemětřesení. Snímek je pořízen po otřesech 23. prosince. | Foto: Reuters

Los Angeles - Jižní Kalifornii postihla série zemětřesení o síle kolem čtyř až 5,3 stupně Richterovy škály. Podle místní policie nejsou zprávy o nějakých škodách či zraněných.

Hlavní otřesy byly zaznamenány ve 12:32 místního času (21:32 SELČ) v hloubce čtyř kilometrů severovýchodně od města Brawley, upřesnila americká geologická služba USGS.

Kalifornie je protkána tektonickými zlomy považovanými za nejaktivnější na světě. Zemětřesení jsou zde proto poměrně častá. V dubnu 2010 zasáhly pomezí USA a Mexika otřesy o síle 7,2 stupně Richterovy škály, které připravily o život dva lidi a zranily na 200 osob.

K nejnebezpečnějším seizmickým oblastem na západním pobřeží Severní Ameriky patří zlom San Andreas, který protíná San Francisko a táhne se severně od Los Angeles. Právě tento zlom spustil ničivé zemětřesení a následné požáry v San Francisku v roce 1906, při nichž zahynulo až 5000 osob. Odborníci v roce 2008 předpověděli, že podobně silné zemětřesení oblast postihne v příštích třiceti letech.

 

Právě se děje

před 15 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy