Orbán podle šéfa Bílého domu při řešení migračních problémů odvádí "skvělou práci" a jeho příjezd do Bílého domu považuje prezident USA za velkou čest. Maďarský premiér s Trumpem souhlasil v názoru, že stanovisko obou státníků je vůči migrační krizi stejné.
Názor na nekompromisní postup proti ilegální migraci oba politiky spojuje. Podle serveru Politico ale diplomaté z amerického ministerstva zahraničí Trumpa varovali, že Orbán podkopává základy demokratického uspořádání maďarské společnosti a přátelí se s Moskvou.
Nelibost v USA vyvolává i Orbánova nevybíravá kritika americko-maďarského miliardáře George Sorose. Republikánský předseda zahraničního výboru Senátu James Risch minulý týden poslal Trumpovi dopis, v němž prezidenta vyzval, aby se o nevraživosti vůči Sorosovi a o údajném podněcování antisemitismu v Maďarsku při setkání s Orbánem zmínil.
Maďarský premiér byl do Bílého domu pozván naposled v roce 2005, podle listu The New York Times vláda Baracka Obamy Orbána okázale ignorovala.
Orbán je posledním ze středoevropských státníků, s nimiž se šéf Bílého domu v poslední době setkal. V únoru jednal americký prezident s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem, počátkem března byl hostem v Bílém domě český premiér Andrej Babiš a před deseti dny prezident USA přijal předsedu slovenské vlády Petera Pellegriniho. Už loni v září navštívil ve Washingtonu Trumpa polský prezident Andrzej Duda.