Násilí vyhání Jihosúdánce z domovů, úkryt hledají u OSN

Foto: (c) Phil Moore
Zahraničí Kateřina Vítková Zahraničí, Kateřina Vítková
30. 1. 2014 11:40

Jižním Súdánem, nejmladší zemí planety, zmítají násilnosti. Své domovy muselo podle odhadů OSN opustit na 355 000 lidí. Zhruba 40 000 z nich našlo útočiště na přelidněných základnách mezinárodní mise UNMISS v metropoli Jubě.

Tábor trápí například nedostatek vody, ale i zdravotní péče. Pomáhají tak zde i týmy organizace Lékařů bez hranic, kteří denně vyšetří až 500 lidí. Aktuálně.cz od nich získalo unikátní fotky. Podívejte se.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Dálnici D1 kolem Brna v obou směrech uzavřely nehody kamionů

Dálnici D1 kolem Brna v obou směrech uzavřely nehody kamionů. Kolony dosahují kolem deseti kilometrů. Ráno se na 173. kilometru ve směru na Prahu převrátil kamion, dálnice tam zůstává uzavřená. Asi o hodinu později se na 190. kilometru ve směru na Brno srazily tři nákladní vozy, policisté po dvou hodinách provoz obnovili. I tato nehoda je bez zranění. Kamion na 173. kilometru se převrátil před 8:00, policisté odklánějí dopravu mezi 168. a 178. kilometrem na souběžnou silnici druhé třídy. Kamion leží mimo plochu dálnice. "Uvidíme, jak půjdou odklízecí práce a jak to půjde, tak provoz na dálnici zase vrátíme," řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Web dopravních informací odhaduje čas zprůjezdnění dálnice kolem 14:00.

Další zprávy