Indická policie kvůli znásilnění turistky zatkla 5 mužů

ČTK ČTK
17. 3. 2013 15:33
Zatknutí předcházely výslechy a razie v okolních vesnicích
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dillí - Indická policie podle agentury AP kvůli pátečnímu skupinovému znásilnění švýcarské turistky v centrálním státě Madhjapradéš zatkla pět mužů. 

Předcházelo tomu intenzivní vyšetřování, při němž policisté prováděli výslechy a razie ve vesnicích.

Skupina mužů v pátek večer napadla Švýcarku a jejího manžela při výletu na kolech v okrese Datia. Muže útočníci zbili a přivázali ke stromu, pak ženu znásilnili. Dvojici také okradli.

"Policisté poté prováděli razie v okolních vesnicích," řekl AP vysoký policejní představitel. Dvojice podle něj vypověděla, že útočníků bylo sedm nebo osm. Přesným počtem si ale švýcarští manželé nejsou jisti, protože byla už tma. Policie dnes uvedla, že v souvislosti s případem hledá ještě dva muže.

Násilí na ženách představuje v Indii velký problém. V poslední době vzbudil v zemi i ve světě velké pobouření případ studentky, která v prosinci zemřela po brutálním znásilnění několika muži v autobusu v hlavním městě Dillí.

Za znásilnění hrozí v Indii trest smrti

Z útoku byla obviněna šestice mužů. Jeden z nich je nezletilý, proto bude jeho případ projednávat soud pro mladistvé. Pětici dospělých násilníků podle nedávno zpřísněného zákona hrozil trest smrti.

Hlavní podezřelý v tomto případu, řidič autobusu Rám Singh, byl 11. března nalezen mrtev v hlídané cele dillíské věznice. Oficiálně spáchal sebevraždu, jeho rodina a obhájce ale vznesli obvinění, že byl zabit.

Indická média dnes zveřejnila neoficiální závěr vládou nařízeného vyšetřování okolností Singhovy smrti. Ze šetření podle dnešních indických médií vyplynulo, že ji zavinili tři dozorci "hrubou nedbalostí". Jeden z nich se prý vůbec nedostavil do služby, zatímco další vůbec nekonal předepsané pravidelné obchůzky, napsal list Hindustan Times s odvoláním na anonymní zdroje.


 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy