Obrazy zkázy: Hurikán Matthew udeřil na Jižní Karolínu, škody mohou být větší než na Floridě

Obrazy zkázy: Hurikán Matthew udeřil na Jižní Karolínu, škody mohou být větší než na Floridě
Hurikán Matthew v sobotu po poledni místního času (okolo 17 hodin SELČ) dorazil nad území Jižní Karolíny.
Před jeho příchodem evakuovalo přes 300 tisíc lidí.
Na Floridě za sebou nechal šest obětí. Další tři osoby v Severní Karolíně a dvě v Georgii.
Na Haiti zabil téměř 900 lidí.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
Aktualizováno 8. 10. 2016 21:39
Hurikán Matthew v sobotu dorazil do Jižní Karolíny. Zeslábl na nižší stupeň, přesto může způsobit větší škody než na Floridě.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy