Šéfka Sony vtipkovala o Obamovi, maily zveřejnili hackeři

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
12. 12. 2014 18:42
Na veřejnost se dostala soukromá elektronická korespondence spolupředsedkyně společnosti Amy Pascalové s producentem Scottem Rudinem. Pascalová žertovala před setkáním s americkým prezidentem.
"Mám se ho zeptat, jestli se mu líbil Django?" otázala se žertem šéfka Sony před snídání s Obamou.
"Mám se ho zeptat, jestli se mu líbil Django?" otázala se žertem šéfka Sony před snídání s Obamou. | Foto: Reuters

Washington - Nedávný útok hackerů na počítače filmové společnosti Sony Pictures už nepřímo zasáhl i prezidenta Baracka Obamu.

Na veřejnost se totiž dostala soukromá elektronická korespondence spolupředsedkyně společnosti Amy Pascalové, v níž jedna z nejmocnějších žen Hollywoodu spolu s producentem Scottem Rudinem žertuje na Obamův účet.

Pascalová se ve čtvrtek za "necitlivé" komentáře omluvila.

O tom, že Sony čelilo rozsáhlému hackerskému útoku, se lidé dozvěděli koncem listopadu. Od té doby postupně vyplouvá na povrch, co všechno internetoví piráti z firemních databází a e-mailů vyčetli, protože informace zveřejňují postupně.

Dostupné jsou teď například citlivé údaje o platech, kontaktní informace, zdravotní záznamy a necenzurovaná vyjádření ze soukromých vzkazů. Ten šéfky Sony je jedním z nich.

Pascalová si před plánovanou snídaní s prezidentem psala s Rudinem o tom, jaké filmy má asi Obama rád, a pustila se na poněkud tenký led jeho rasového původu.

Obama by mohl být také fanouškem snímku Komorník o černošském sloužícím v Bílém domě.

"Mám se ho zeptat, jestli se mu líbil Django?" otázala se žertem šéfka Sony a později navrhla, že kromě jižanského dramatu, jehož hlavním hrdinou je černošský otrok, by mohl být Obama fanouškem snímku Komorník o černošském sloužícím v Bílém domě.

Pascalová ve čtvrtek připustila, že zmiňované e-maily existují, ale o jejich přesném obsahu se nezmínila. "Obsah mých e-mailů Scottovi byl necitlivý a nevhodný," uvedla. "Omlouvám se všem, koho jsem mohla urazit."

O tom, kdo za hackerským útokem stojí, se zatím oficiálně nic neví. Spekuluje se však, že útok mohl nějak souviset se Severní Koreou, protože se objevily výhrůžky spojené s filmem The Interview (Rozhovor), komedií o novinářích najatých ke spáchání atentátu na severokorejského vůdce. Snímek se Sethem Rogenem a Jamesem Frankem v hlavních rolí má mít premiéru 25. prosince.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy