reklama
 
 

Hacker ukradl data o německých zákaznících T-Mobile

4. 10. 2008
Mezi postiženými je i bývalý spolkový prezident

Praha/Hamburg - Německou telekomunikační společností Deutsche Telekom otřásá nový skandál krádeže dat. Obětí se stali zákazníci jeho mobilní sítě T-Mobile.

Neznámý pachatel odcizil více než 17 milionů dat týkajících se německých zákazníků mobilní sítě T-Mobile. Mezi postiženými jsou i čelní politici, ministři a známé osobnosti ze světa zábavy.

Informaci přinesl německý týdeník Spiegel. Šéf Telekomu René Obermann o situaci informoval německou vládu.

Údaje, které zahrnují telefonní čísla, adresy, data narození a zčásti také e-mailové adresy zákazníků, už mají prostřednictvím internetu v rukou kriminální kruhy.

Překvapující je vysoký počet tajných čísel a soukromých adres známých politiků, ministrů či miliardářů. Mezi poškozenými je také jeden bývalý spolkový prezident.

Není to první skandál společnosti

Ke krádeži dat zřejmě došlo už začátkem roku 2006. Od té doby se jí společně se spolkovými kriminalisty zabývá státní zastupitelství v Bonnu. Materiály zabavené při domovních prohlídkách jsou velmi rozličné, pachatel tak doposud zůstává neznámý.

V telekomunikačním koncernu se však mluví o případu, který byl proveden s maximálním nasazením.

Telekom podle svých slov podnikl všechno proto, aby odcizená data získal zpátky. Kromě toho výrazně zlepšil bezpečnostní opatření. Škody, které zákazníkům mohly vzniknout, zatím nejsou známé.

Skandál přichází v době, kdy se Telekom potýká s další aférou. Za pomoci najaté firmy nechával odposlouchávat členy vlastní dozorčí rady a vybrané novináře. Případ nyní řeší státní zastupitelství. Podle Spiegelu mají zástupci zaměstnanců z dozorčí rady též podezření, že Telekom měl kontrolovat i elektronickou poštu odborářů.

autor: Hana Pražáková | 4. 10. 2008

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama