Grafika: Zaplať a zastřel. Tak lidé vybíjejí vzácná zvířata

Jiří Kropáček Tereza Hrabinová, Jiří Kropáček, Obrazová sekce
4. 8. 2015 16:00
Nedávné zabití oblíbeného lva Cecila bylo jen kapkou v moři v dlouhodobém vybíjení zvířat. Do Afriky jezdí i Češi na odstřel lvů, kteří se pro tyto účely chovají ve speciálních farmách.

Za posledních 100 let lidé vyhubili přes 90 procent slonů, lvů, gepardů, levhartů, nosorožců, psů hyenových. 

Podívejte se na přehled v naší grafice.  

Foto: Thinkstock, Aktuálně.cz

Lov zvěře v číslech

250 %
Za posledních 6 let vzrostl o 250 % počet lvů chovaných na malém oploceném prostoru, v tzv. "konzervě", ve kterém se bez naděje na útěk i loví. Provozuje se zejména na farmách v jižní Africe (JAR a Zambie). Češi, kteří jezdí do Afriky zabíjet, v drtivé většině loví právě tyto "ochočené” lvy.

90 %
Za posledních 100 let lidé vyhubili přes 90 procent slonů, lvů, gepardů, levhartů, nosorožců, psů hyenových.

10 %
Obecně se uvádí, že více než 90 procent z celkové ceny si mezi sebou rozdělí zprostředkovatelé. Tedy na ochranu zvířat, případně na podporu místních obyvatel nejde ani 10 procent z ceny lovu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy