Generál Pavel slíbil pomoc Gruzii. Její armáda nacvičovala před špičkami NATO evakuaci

Zahraničí Zahraničí
3. 3. 2017 20:00
Generál Petr Pavel slíbil velení gruzínské armády, že jí NATO pomůže při budování efektivních ozbrojených sil. Řekl to v pátek v metropoli Tbilisi na zasedání vojenského výboru NATO, kterému od roku 2015 předsedá. Gruzínská armáda mezitím před očima špiček NATO nacvičovala evakuaci zraněných. Generál Pavel také v pátek jednal s náčelníkem generálního štábu ruské armády Valerijem Gerasimovem. Ten podle ruského ministerstva obrany v rozhovoru řekl, že Rusko je znepokojeno aktivitou Severoatlantické aliance v blízkosti ruských hranic. Telefonát byl prvním kontaktem ruského velení se zástupcem NATO po zmrazení vojenských styků po anexi Krymu v dubnu roku 2014.
Gruzínská armáda před očima špiček NATO nacvičovala evakuaci zraněných. Velení Severoatlantické aliance právě vyjednávalo s Gruzií bližší spolupráci. | Video: Rádio Svobodná Evropa
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy