Křesťané si je připomněli i v Iráku, Číně, Indonésii či Betlémě na palestinském Západním břehu.
Iráčtí křesťané, kterých je ve dvacetimilionové zemi asi šest set tisíc, se za svrženého režimu Saddáma Husajna těšili relativní svobodě. V současnosti žijí ve strachu z útoků sílících islamistických ozbrojených skupin. Křesťanské kostely byly v posledních letech terčem bombových útoků, mnozí křesťané byli zabiti či unešeni.
V obavě z útoků žijí o vánočních svátcích také v Indonésii. Kostely jsou tam pod zpřísněným dohledem ozbrojených sil, neboť indonéské úřady právě v průběhu Vánoc očekávají teroristické útoky islámských ozbrojenců.
V Číně nejsou Vánoce státem oficiálně uznaným svátkem a křesťané jsou spíše trpěnou menšinou, praktikující svou víru poloilegálně. Přesto se staly Vánoce především pro mladé Číňany záminkou k organizování divokých večírků.
Vánoční svátky letos po letech slavil naplno také biblický Betlém v Palestině. Uklidnění situace napomohlo letošní stažení izraelských vojáků z pásma Gazy a vyhlášení příměří, které přerušilo pět let trvající palestinskou intifádu. Do místa údajného narození Ježíše Krista přijelo podle odhadů několik desítek tisíc poutníků.#reklama