Drama v přímém přenosu: Policie vyjednává se střelcem z Toulouse

Drama v přímém přenosu: Policie vyjednává se střelcem z Toulouse
Zástupci médií čekají na to, až budou moci zadrženého muže zachytit. Zatím je k tomu daleko.
Čtyřiadvacetiletý Mohammed Merah původem z Alžírska,...
... který se hlásí k teroristické síti Al-Káida, se zabarikádoval v domě.
Na místo dorazila i speciální jednotka.
Foto: Reuters

Toulouse - Francouzská policie už řadu hodin obléhá muže podezřelého z nedávné vraždy tří dětí a čtyř dospělých v Toulouse a Montaubanu. Čtyřiadvacetiletý stoupenec Al-Káidy Mohammed Merah, původem z Alžírska, se zabarikádoval v domě. Po několikahodinovém vyjednávání vyhodil z okna zbraň, policisté ani přes různé povzbudivé indície zatím nedokázali muže zadržet.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy