Foto: Aleppo dál v troskách. V sutinách tlejí mrtvé krysy, lidé si domy opravují sami

Foto: Aleppo dál v troskách. V sutinách tlejí mrtvé krysy, lidé si domy opravují sami
Kalasa je jednou ze čtvrtí ve východní části Aleppa, kterou syrské vládní jednotky musely vybojovat nad opozicí.
Podle agentury Reuters tu nyní nejsou vidět žádné známky systematické snahy toto místo znovu vybudovat.
Renovaci budov provádějí téměř výhradně místní obyvatelé, kteří do ní investují vlastní peníze.
Občas se dokonce stane, že se některá budova zřítí. Loni takhle spadl dům a zabil člověka.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
5. 5. 2019 16:20
Od konce bitvy o Aleppo, která skončila osvobozením syrského města vládními silami, uplynulo více než dva roky. Během čtyřletého válčení byla východní část města v rukách rebelů a ti teď obviňují prezidenta Bašára Asada, že obyvatele těchto čtvrtí trestá. Zatímco západní Aleppo vláda postupně obnovuje, ve východních oblastech se podmínky k životu příliš nelepší. Vláda to odmítá, ale faktem zůstává, že obnova města probíhá pomalu. Stejně jako jinde v Sýrii nemají obyvatelé elektřinu ani dost jídla.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy