Foto: Kurdové postupují do nitra syrské Rakky. Boje s džihádisty potrvají ještě týdny

Foto: Zahraničí
Reuters Radim Klekner Reuters, Radim Klekner
24. 7. 2017 11:55
Kurdští bojovníci z jednotek YPG narážejí v kompletně obklíčené syrské Rakce na houževnatý odpor příslušníků takzvaného Islámského státu. Zatímco v Mosulu mohla irácká armáda nasadit do bojů i tanky a spolehnout se na masivní bombardování pozic islamistů z letounů a děl, v syrské Rakce je situace odlišná. Kurdové a jejich spojenci ze Syrských demokratických sil se musejí městem tvrdě probojovávat dům od domu a bojovníci IS je z dobytých pozic často vytlačí zpět. Jednotky YPG nicméně i tak pronikly v některých částech na území Starého města Rakky.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy