Foto: Kurdové postupují do nitra syrské Rakky. Boje s džihádisty potrvají ještě týdny

Foto: Kurdové postupují do nitra syrské Rakky. Boje s džihádisty potrvají ještě týdny
Příslušník YPG střílí ze samopalu na bojovníky Islámského státu.
Syrské demokratické síly, z nichž YPG představuje hlavní složku, na několika místech pronikly do Starého města Rakky.
Kurdové jsou dobře vyzbrojeni. Zbraně jim dodaly USA.
Příslušník YPG komunikuje se svými spolubojovníky pomocí vysílačky.
Foto: Zahraničí
Reuters Radim Klekner Reuters, Radim Klekner
24. 7. 2017 11:55
Kurdští bojovníci z jednotek YPG narážejí v kompletně obklíčené syrské Rakce na houževnatý odpor příslušníků takzvaného Islámského státu. Zatímco v Mosulu mohla irácká armáda nasadit do bojů i tanky a spolehnout se na masivní bombardování pozic islamistů z letounů a děl, v syrské Rakce je situace odlišná. Kurdové a jejich spojenci ze Syrských demokratických sil se musejí městem tvrdě probojovávat dům od domu a bojovníci IS je z dobytých pozic často vytlačí zpět. Jednotky YPG nicméně i tak pronikly v některých částech na území Starého města Rakky.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy