Foto: Už deset dní drží hladovku. Šest Kubánců požaduje propuštění vězněného rapera

Kubánský disident Luis Manuel Otero, který drží hladovku, má nohy v kbelíku s vodou, aby se úplně nedehydroval.
Kubánský raper Denis Solís byl v listopadu odsouzen na osm měsíců vězení za pohrdání policií. Zpěvák zveřejnil na internetu video, ve kterém se posmíval policistům, kteří u něj doma prováděli prohlídku. Za jeho propuštění nyní skupina umělců a aktivistů drží protestní hladovku.
Jeden z nich je kubánský disident Luis Manuel Otero.
"Pokračuji ve svém boji za svobodu Denise Solíse a za všechny své souputníky vězněné a týrané upadajícím kubánským režimem. Pokud mě nakonec navštíví zubatá, tak ať přijde po cestě lásky, a ne po cestě nenávisti," vysvětluje Otero na videu, které natočila kubánská spolupracovnice organizace Post Bellum.
Další z kubánských aktivistů Maikel Castillo Pérez, který také drží hladovku. Z šestice protestujících je na tom podle hlasů z místa nejhůře a bojuje o život.
Foto: Post Bellum
Jan Gazdík Jan Gazdík
27. 11. 2020 17:40
Šestice kubánských disidentů drží desátým dnem hladovku za propuštění rapera Denise Solíse. "Jsou za námi dny násilí, týrání a pronásledování. Pokračuji v boji za svobodu a za všechny své souputníky vězněné a týrané upadajícím kubánským režimem. Pokud mě nakonec navštíví zubatá, tak ať přijde po cestě lásky," vzkazuje na videu jeden z nich, Luis Manuel Otero.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy