Foto: Hon na ruské ponorky může začít. NATO ho už nacvičilo

Foto: Hon na ruské ponorky může začít. NATO ho už nacvičilo
Protiponorkové cvičení námořnictva NATO, nazvané Dynamic Mongoose, může začít. To je ona, německá U33, na kterou bude uspořádán tréninkový hon.
Kapitán Kai Nicklesdorf a jeho dvacetičlenná posádka se v ní pokusí uniknout deseti válečným lodím NATO.
Ty se mohou opřít i o vzdušnou podporu. Na snímku vrtulník nizozemského královského letectva.
Jde se na to.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Obrazová sekce, Reuters, Zahraničí
14. 5. 2015 20:00
Severoatlantická aliance reaguje na stále častější výpady ruských ponorek k výsostným vodám členských států. Zorganizovala největší protiponorkové cvičení v historii.

Oslo - Námořní jednotky Severoatlantické aliance zahájily v Severním moři poblíž norských břehů nejrozsáhlejší protiponorkové cvičení v historii NATO.

Smysl drilu maríny západních spojenců je jasný. Dát Rusům, kteří od začátku krize na východní Ukrajině zintenzivnili plavby svých ponorek v oblasti, jasně najevo bojovou připravenost.

Podívejte se, jak to vypadá, když "ponorkobijci" NATO cení zuby.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V americké Alabamě zahynulo při nehodě deset lidí. Devět z nich byly děti

Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického zálivu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.  

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na demonstraci Milion chvilek je dva tisíce lidí. Organizátoři vládě vystavili účet

Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle odhadu ČTK a policie se protestu v centru Prahy účastní kolem 2000 lidí.

Na demonstraci převládají vlajky Evropské unie. Lidé si stejně jako na předchozí akce spolku donesli transparenty vyzývající ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) k rezignaci. Objevují se i hesla proti premiéru Babišovi nebo proti spojenectví prezidenta Miloše Zemana s ruskou hlavou státu Vladimírem Putinem.

"Milion chvilek začíná kampaň za demokracii, která potřebuje každého z vás, " prohlásil v úvodu protestu předseda spolku Benjamin Roll. "Zapojit se musíme všichni," dodal. Jedině tak podle něj lze porazit hnutí ANO. "Příští vláda bude mít jediný úkol: napravit chyby vlády současné," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy