Foto: Porod začal, Britové vyhlížejí dědice trůnu

Foto: Porod začal, Britové vyhlížejí dědice trůnu
Fanoušek britské královské rodiny v Londýně (snímek z 22. července 2013).
Po třech týdnech spekulací, kdy se vlastně dědic britského trůnu narodí, je Kate, vévodkyně z Cambridge, konečně v porodnici.
Britové se nemohou dočkat. Čekají, zda se narodí chlapec, či dívka.
Před porodnicí "letí" masky Kate.
Foto: Reuters
Zuzana Kleknerová Reuters Zuzana Kleknerová, Reuters
22. 7. 2013 12:35

Britové se dočkali. Po třech týdnech spekulací o přesném termínu porodu odjela vévodkyně z Cambridge do porodnice, aby na svět přivedla královského potomka. "Vévodkyně odjela autem z Kensingtonského paláce do Lindoova křídla nemocnice Panny Marie společně s vévodou z Cambridge (Williamem). Všechno probíhá normálně, nešlo o nouzový převoz," oznámil palác ve svém prohlášení s tím, že William bude u porodu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy