Fotky: Paříž v šoku. Charlie Hebdo zemřel, volali vrazi

Fotky: Paříž v šoku. Charlie Hebdo zemřel, volali vrazi
Středa 7. ledna před jednou hodinou odpoledne, policie uzavírá okolí pařížské redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo. O několik desítek minut dříve tady vnikli do redakce tři zahalení útočníci.
Na místě zahynulo dvanáct lidí, z toho deset novinářů a dva policisté. "Útočníci se chovali jako komando, situace v redakci připomíná masakr," řekli svědci, kteří se v době útoku nacházeli v budově.
Útočníci byli vyzbrojeni samopaly kalašnikov, dovnitř je pod nátlakem vpustila jedna z redaktorek. Přes ochranku se dostali do samotné redakce, kde strávili zhruba deset minut.
Na sociálních sítích se brzy po útoku začaly šířit snímky a videa útočníků. Podle odborníků je útok na Charlie Hebdo s největší pravděpodobností dílem vycvičených zabijáků. "Modus operandi, efektivita i zaměření ukazují na džihádistické navrátilce, muže vytrénované k opakovanému zabíjení, nikoliv kamikadze," míní Francois Heisbourg, ředitel Mezinárodního institutu strategických studií (IISS).
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
7. 1. 2015 14:05
Maskovaní střelci ve středu před polednem zaútočili na pařížskou redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. Dvanáct lidí, z toho deset zaměstnanců redakce, zemřelo.

Paříž - Francie se vzpamatovává z brutálního útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. Dva maskovaní útočníci se samopaly kalašnikov a granátometem ve středu před polednem vnikli do budovy a zabili dvanáct lidí včetně dvou policistů.

"To, co se odehrálo v budově, byl skutečný masakr. Útočníci měli těžké zbraně a působili dojmem sehraného komanda," řekl jeden ze svědků s tím, že na místě viděl i třetího teroristu.

Podle novinářů, kteří se skrývali na střeše budovy, útočníci během přestřelky s policií křičeli "Alláh je veliký". Následně se jim podařilo ujet v autě a jsou nadále na útěku.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Prezident Miloš Zeman kvůli koronaviru nevyhlásí amnestii

Prezident Miloš Zeman odmítl vyhlásit amnestii. Reagoval tak na podnět advokátů, kteří mu tento krok navrhli v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v sobotu v tiskové zprávě sdělil, že Zeman je zásadním odpůrcem plošné amnestie. Zároveň tento podnět v současné epidemiologické a ekonomické situaci považuje za škodlivý.

Advokát Petr Toman návrh prezidentovi zaslal ve čtvrtek. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) v pátek napsala, že se tématem zabývá. Její úřad ale následně popřel spekulace, že by amnestii aktuálně připravoval.

před 44 minutami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy