"Je to ohromná zpráva, znamená to, že justice bude moci postupovat normálním způsobem," řekl ministr v rozhovoru s agenturou Reuters. "Je to opravdu velmi důležité, dělají to pouze pro Francii," dodal.
Facebook s poskytováním údajů ohledně nenávistných příspěvků souhlasil po sérii schůzek zakladatele podniku Marka Zuckerberga s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Ten chce hrát vedoucí roli v globální regulaci projevů nenávisti a šíření falešných zpráv na internetu.
Facebook už nyní francouzským soudcům, kteří o to požádají, poskytuje identifikační údaje podezřelých v případech souvisejících s teroristickými útoky a násilnými činy. Nyní se firma tuto spolupráci rozhodla rozšířit i na projevy nenávisti.
"Je to z hlediska regulace důležitý signál," uvedla Sonia Cisseová z právnické společnosti Linklaters. "Nenávistné projevy už nejsou považovány za součást svobody slova, jsou nyní na stejné úrovni jako terorismus," dodala.
Facebook provozuje největší internetovou sociální síť na světě. Přístup firmy k ochraně soukromí se loni dostal do centra pozornosti po zprávě, že analytická společnost Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů jeho sítě a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa.