Zastupující vůdce bratrstva Mohamed Habib řekl, že vlna zatýkání souvisí se snahou zastavit politické reformy a obnovit status quo, který v Egyptě existoval ještě před zavedením relativně otevřené politiky v minulém roce.
Od pátku, kdy začaly akce proti bratrstvu, policie zatkla už 26 členů organizace, včetně třinácti členů vedení, kteří působili ve výkonném výboru. Ministr vnitra však uvedl, že o zatčení nemá žádné bližší informace, píše agentura Reuters.
V úterý nejvyšší tisková rada odebrala licenci týdeníku Afaq Arabia (Arabské obzory) vlastněnému malou Liberální stranou, která však dávala velký prostor příspěvkům Muslimského bratrstva.
"Všechny tyto incidenty souvisí se snahou zastavit politické reformy a vrátit se do doby před rokem 2005," řekl Mohamed Habib.
"Začala to Riceová"
Muslimské bratrstvo je největší opoziční skupinou v zemi, když ve volbách na konci minulého roku získalo 88 z 454 sedadel v parlamentu.
Egyptská vláda však odmítá dovolit, aby se hnutí přetransformovalo v politickou stranu a členství v hnutí je považováno za protizákonné, což umožňuje policii členy bratrstva zatýkat.
Stránka bratrstva ikhwanonline.org spojuje tyto tvrdé zákroky vlády s návštěvou americké ministryně zahraničí Condoleezzy Riceové v minulém měsíci.
"Nadiktovala režimu své podmínky, aby pronásledoval bratry a hlavně jejich mediální výstupy, včetně Afaq Arabia," píše se na stránce.