Mubaraka svrhla revoluce v roce 2011 po jeho třicetileté vládě. Zda se Sísí pohřbu zúčastní, nebylo jisté. Prezident už v úterý kondoloval Mubarakově manželce a synům, země vyhlásila třídenní smutek.
Mubarak má podle egyptských sdělovacích prostředků právo na vojenský pohřeb na základě zákona z roku 1975, který garantuje vojenské pocty všem velitelům, kteří se zúčastnili války s Izraelem v roce 1973. Mubarak byl v armádě jako velitel letectva a za války v roce 1973 řídil leteckou ofenzivu.
Pohřeb se konal v Tantávího mešitě po poledních modlitbách. Agentura AP napsala, že mešita je pojmenovaná po polním maršálovi Husajnu Tantávím, který stál v čele vojenské rady, jež zemi vládla po Mubarakově svržení až do voleb v roce 2012, kdy Mubaraka vystřídal Muhammad Mursí.
Vedle rakve šli vojáci a Mubarakovi synové Gamál a Alá. Před rozlehlou mešitou se shromáždili Mubarakovi příznivci včetně obyvatel jeho rodné vsi Kafr al-Misilhá, která leží v nilské deltě. Někteří tvrdili, že v současnosti se jim žije hůř než za Mubarakovy vlády. Nejmladší Egypťané ale o Mubarakovi často hovoří jako o posledním faraonovi. Mubarak říkal, že v historických souvislostech bude považován za vlastence, který nezištně sloužil své zemi.
Většina egyptských listů dnes otiskla Mubarakovy fotografie, televize vysílaly výňatky jeho projevů.
Mubarak byl po svržení obviněn z vraždy účastníků protivládních demonstrací, ze zneužití moci a veřejných prostředků i z nezákonného obohacování. V roce 2013 byl propuštěn do domácího vězení ve vojenské nemocnici, následujícího roku ho soud zprostil viny a roku 2017 pak znovu v opakovaném procesu. Od roku 2017 byl na svobodě. Zemřel na jednotce intenzivní péče v nemocnici, kde se před několika týdny podrobil operaci, po níž se nezotavil.