Někdejší pracovníci Twitteru vyhledávali soukromé informace o kriticích vlády v Rijádu a předávali je saúdskoarabským činitelům, kteří jim za to platili a dávali luxusní dárky.
Mezi účty, které pracovníci Twitteru prohledávali, byl i ten patřící jistému populárnímu novináři. Jeho příspěvky na této sociální sítí čte sleduje milion lidí. Terčem špionů se stali i další prominentní kritici saúdskoarabské vlády. Údajní špioni prohlíželi uživatelská data více než 6 000 lidí, kteří Twitter používají.
Tito zaměstnanci Twitteru, kteří v rámci své běžné práce nepotřebovali přístup k soukromým informacím o uživatelích, dostali za odměnu luxusní hodinky a desetitisíce dolarů (řádově statisíce až miliony korun) vyplacených na tajné účty. V souvislosti s tímto případem američtí vyšetřovatelé obvinili ještě třetího muže, který působil jako prostředník mezi pracovníky Twitteru a saúdskoarabskou vládou.
Podle listu The Washington Post americké úřady spojují tyto tři muže s nadací korunního prince Muhammada bin Salmána, který je podezřelý, že loni nechal zavraždit novináře Džamála Chášukdžího. Ten ve svých článcích kritizoval nejvyšší saúdskoarabské vedení.
Twitter v reakci na tyto informace uvedl, že přístup k citlivým informacím má jen omezená skupina vyškolených a prověřených zaměstnanců. "Naším závazkem je chránit ty, kdo používají naši službu k podpoře rovnosti, svobody jednotlivce a lidských práv," uvedla také firma, která si je prý vědoma toho, jakému nebezpečí čelí někteří lidé, již používají její sociální síť k tomu, aby se světem podělili o své názory.