reklama
 
 

Drama v norském tunelu. Po požáru 66 lidí v nemocnici

5. 8. 2013
Ještě že tak, mohli jsme mít 40 mrtvých, prohlásil šéf hasičů

Oslo  - V Norsku musleo být hospitalizováno 66 lidí, které v pondělí záchranáři evakuovali z více než 11 kilometrů dlouhého silničního tunelu, v němž hořel kamion.

Oheň se podařilo uhasit. Informovala o tom norská média.

List Aftenposten uvedl, že kamion začal hořet krátce po poledni 3,5 kilometru hluboko v Gudvangském tunelu.

Stav osmi lidí je vážný, v ohrožení života ale nejsou. Důvodem hospitalizace byl u všech postižených fakt, že se nadýchali kouře.

Všech 66 pacientů by mělo zůstat pod dohledem lékařů až do úterý, napsal list Aftenbladet.

Řidič zasaženého kamionu večer z nemocnice telefonicky sdělil, že příčinou požáru byla exploze motoru.

Norská média kamion označují za východoevropský. Řidič pracoval pro polského subdodavatele norské firmy, napsal deník Bergens Tidende.

Šéf hasičů: Mohli jsme mít 40 mrtvých

Podle hasičů je jen dílem šťastné náhody, že při incidentu nikdo nezahynul.

"Mohli jsme mít dobře 40 mrtvých. Přispělo k tomu štěstí i schopnosti záchranářů," prohlásil šéf místních hasičů Arvid Gilje.

Likvidace plamenů trvala 45 minut. Tunel byl vážně poškozen a zůstane zavřený až několik dní. Kvůli požáru byl evakuován i blízký hotel Gudvangen Fjordhotell.

"Z tunelu se valilo obrovské množství kouře. Toto byl krizový scénář, na který jsme nacvičovali evakuaci, ale ve skutečnosti jsme neočekávali, že by se něco takového mohlo někdy přihodit," řekla majitelka hotelu Torill Hyllandová.

Gudvangský tunel leží v západní části Norska oblíbené turisty kvůli krásným fjordům Geirangerfjord a Naeröyfjord, které figurují na seznamu přírodního dědictví UNESCO.

Je druhým nejdelším silničním tunelem v této zemi, měří 11,4 kilometru.

Vede jím důležitá komunikace E16, která prochází celou řadou tunelů, včetně Laerdalského tunelu, který je nejdelším silničním tunelem na světě a měří 24,5 kilometru.

autor: ČTK | 5. 8. 2013

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama