Dlouhé čekání skončilo. Všem vám žehnám, tweetnul papež

Petr Jemelka Tereza Holanová Petr Jemelka, Tereza Holanová
12. 12. 2012 14:29
Účet @Pontifex sleduje v osmi jazykových mutacích přes milion lidí
Ne, to ještě nebyl tablet.
Ne, to ještě nebyl tablet. | Foto: Reuters

Vatikán - Papež Benedikt XVI. splnil slib a poprvé aktivně použil svůj účet na Twitteru. A jak se na hlavu katolické církve sluší, hned v prvním tweetu všem požehnal.

"Milí přátelé, je mi potěšením být s vámi v kontaktu prostřednictvím Twitteru. Děkuji za váš hojný zájem. Všem vám ze srdce žehnám," napsala hlava katolické církve.

Na první "zaštěbetání" anglického účtu @Pontifex čekalo na populární sociální síti přes 650 tisíc lidí. A desítky tisíc dalších přibyly vzápětí.

Svatý otec slíbil, že se na mikroblogovací síti zaměří na téma víry, jakožto i gró svých projevů, nedělních požehnání či svátečních kázání. Podle agentury AP se chce navíc vyjadřovat také k aktuálním událostem ve světě, například k přírodním katastrofám.

Foto: Twitter

Příspěvky je možné odebírat celkem v osmi jazycích. Kromě již zmíněné angličtiny nechybí němčina, francouzština, italština, španělština, portugalština, arabština a polština. Další jazykové mutace mají přijít později.

Světové agentury nicméně pochybují, že bude na Twitter skutečně psát papež. Mluvčí státního sekretariátu Svatého stolce Greg Burke se ale dušuje, že bude přispívat pouze Benedikt XVI. a nikdo jiný.

To ale neznamená, že bude papež psát neustále. "Tweetování se bude věnovat, jen když bude chtít," upozornil Burke.

 

Právě se děje

Další zprávy