Česká turistka se utopila v Alpách, spadla do vodopádu při závodu LowCost Race

ČTK ČTK
5. 8. 2018 17:09
Úmrtí čtyřiadvacetileté ženy je další tragédií, která se v posledních dnech přihodila českým turistům. V tomto případě se stal osudným vodopád v rakouských Alpách.
Krimmelské vodopády v Rakousku.
Krimmelské vodopády v Rakousku. | Foto: Wikimedia Commons/Marcus33

Vídeň - V Rakousku zemřela v sobotu večer čtyřiadvacetiletá Češka. ČTK to v neděli řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Podle jejích informací se údajně utopila po pádu do Krimmelského vodopádu, kde byla v rámci cestovatelského závodu LowCost Race, který o neštěstí informoval na Facebooku.

Ministerstvo dostalo informace o úmrtí ženy od pořadatele závodu a následně je prověřilo u policie. Rodina byla o úmrtí ženy už informována, dodala mluvčí.

LowCost Race je závod, při kterém dvoučlenné týmy cestují s omezeným rozpočtem po Evropě a plní zadané výzvy. Letos se koná pátý ročník, na jehož start se v pátek v Praze postavilo téměř 140 týmů. Cíl závodu je opět v Praze, a to 13. srpna.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Macháč získal na challengeru v Nur-Sultanu druhý titul v kariéře

enista Tomáš Macháč vyhrál challenger v Nur-Sultanu a na tomto okruhu získal druhou trofej v kariéře. Dvacetiletý český talent dnes ve finále v Kazachstánu porazil Rakušana Sebastiana Ofnera po téměř dvou a půl hodinách 4:6, 6:4, 6:4 a v žebříčku ATP se poprvé posune do Top150.

Svěřenec trenéra Daniela Vacka, jenž minulý týden vypadl na prvním z dvojice turnajů v Nur-Sultanu ve čtvrtfinále, si na challengeru zahrál o titul potřetí. Premiérovou trofej získal v roce 2019 v Koblenci, v loňském finále v Bratislavě neuspěl.

Ve světovém žebříčku bylo pro Macháče dosavadním maximem aktuální 166. místo, v pondělním vydání pořadí ATP by měl figurovat na 137. příčce.

Tenisový challenger v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, dotace 156.240 dolarů):

Dvouhra - finále:

Macháč (ČR) - Ofner (Rak.) 4:6, 6:4, 6:4.

Zdroj: ČTK
Další zprávy