Čtyři lidé přišli o život při nehodě vrtulníku v Kanadě

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 12. 2017 22:14
Čtyři lidé - zaměstnanci elektrárenské společnosti Hydro One - přišli dnes o život při zřícení helikoptéry v kanadské provincii Ontario. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na místní policii, která však neuvedla k havárii vrtulníku další podrobnosti. Na místě nehody zasahovali podle policie záchranáři z nedaleké vojenské základny kanadských ozbrojených sil Trenton. Na místo se přesunula také skupina vyšetřovatelů, kteří mají zjistit příčiny neštěstí. Vrtulník se zřítil u vsi Tweed, ležící asi 250 kilometrů na severovýchod od Toronta.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 16 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy