V Kongu se zřítilo vojenské nákladní letadlo, na palubě zemřelo 12 lidí

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 30. 9. 2017 16:46
V konžské metropoli Kinshase se v sobotu zřítilo vojenské nákladní letadlo. Při nehodě zemřelo 12 lidí, informovala s odkazem na konžského ministra obrany agentura Reuters. Agentura AFP s odvoláním na svůj armádní zdroj přitom dříve mluvila o tom, že na palubě bylo 20 až 30 lidí. Agentura Reuters informovala, že letoun ruské výroby Antonov 12 havaroval krátce po startu. Podle AFP stroj mířil do regionu Kivu na východě země a na palubě měl náklad munice a dvě armádní vozidla. Letecké nehody jsou v Kongu relativně časté kvůli nedostatečné bezpečnosti.
Letoun typu Antonov 12. Ilustrační foto.
Letoun typu Antonov 12. Ilustrační foto. | Foto: Wikimedia Commons/Sefjo
 

Právě se děje

před 5 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy