Číňanka zmizela beze stopy, když jí byly tři roky. Teď ji po čtvrt století rodiče vypátrali

Zahraničí Zahraničí
4. 4. 2018 22:15
Hledali ji v ulicích, dávali inzeráty do novin, a její otec dokonce začal pracovat jako taxikář. Po 24 letech čínský pár našel svou dceru.
Ztracená Číňanka se svým otcem.
Ztracená Číňanka se svým otcem. | Foto: ČTK

Čcheng-tu - Číňan Wang Ming-čching a jeho žena prodávali v roce 1994 na ulici ovoce. Měli s sebou i tehdy tříletou dcerku Čchi-feng, která se vesele batolila kolem.

Pan Wang jen na chvíli odešel, aby u vedlejšího stánku rozměnil peníze pro zákazníka. Když se ale vrátil, jeho dcera byla pryč. Zmizela beze stopy. Tak začalo zoufalé pátrání, které trvalo 24 let. Po dlouhé době se mladá dívka konečně setkala se svými rodiči.

"Naše dcera tehdy znala jen naše křestní jména a nevěděla, kde jsme žili," cituje její matku Liou britský list The Guardian. "Následujících šest měsíců jsem chodila po ulicích, manžel jezdil na kole a hledali jsme ji. Bylo to ale jako hledat jehlu v kupce sena," vzpomíná žena.

Rodiče i pak neúnavně pokračovali v pátrání. Dali do novin řadu inzerátů a šířili informace o Čchi-feng na internetu. Také se nikdy neodstěhovali z města, protože věřili, že jejich dcera přece jen najde cestu domů.

Pan Wang se dokonce začal živit jako taxikář. Ve svém voze při cestách s klienty pročesával čtrnáctimilionové město Čcheng-tu s nadějí, že jednou svou dceru někde zahlédne nebo že nastoupí do jeho taxíku jako pasažérka. Nechal vytisknout letáky a vyprávěl o dceři každému, kdo byl ochotný mu naslouchat.

Tak se jeho příběh dostal do místních novin a převzala jej i celostátní televize. Teprve letos však policejní portrétista načrtl, jak by Čchi-feng mohla v současnosti vypadat. Její podobizna se potom šířila po internetu.

Tam ji podle britské stanice BBC uviděla sedmadvacetiletá Kchang Jing, kterou šokovalo, jak moc se jí žena z portrétu podobá. Ona sama přitom žila tisíce kilometrů daleko, na severu Číny. Její adoptivní rodiče jí nicméně řekli, že byla nalezena na ulici v jihozápadním Čcheng-tu.

Začátkem letošního roku dívka kontaktovala pana Wanga a zjistila, že má s jeho nezvěstnou dcerou mnoho společného. Například malou jizvu na čele a sklony k nevolnosti, kdykoliv křičela.

Nechali si proto udělat testy DNA - a výsledek byl pozitivní. Pan Wang konečně našel své dlouho ztracené dítě.

Když se tento týden sešli, Wang svou nově nalezenou dceru objal a řekl: "Táta tě miluje. Odteď už jsem tady. Nemusíš si dělat starosti, tvůj táta tě podpoří."

Dívka přiletěla do Čcheng-tu spolu se svým manželem a dvěma dětmi. Ty tak poznaly své prarodiče. "Celý svět mi říkal, že nemám matku - ale já ji mám," citovala šťastnou ženu čínská média.

"Neumím ani říct, kolik naděje, zklamání a zoufalství jsme zažili za posledních čtyřiadvacet let. Teď jsme se konečně znovu sešli," dodal její otec.

Video: V Číně mají nejdelší most se skleněným dnem

Lidé vstoupili na nejdelší most se skleněným dnem na světě. Měří 488 metrů a visí 218 metrů nad údolím. Chlubí se s ním v čínské oblasti Chung-ja-ku. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy