Čína v Hongkongu zasívá politické neshody a podkopává protesty, viní ji sociální sítě

ČTK ČTK
19. 8. 2019 22:11
Sociální sítě Twitter a Facebook zablokovaly řadu účtů, které jsou podle jejich názoru spojené s dezinformační kampaní Číny zaměřenou na hongkongské protesty.
Protesty v Hongkongu
Protesty v Hongkongu | Foto: Reuters

Twitterprohlášení uvedl, že zablokoval 936 účtů, které jsou s touto aktivitou spojené. Společnost uvedla, že cílem dezinformační kampaně bylo "zasít politické neshody v Hongkongu a podkopat legitimitu a politické protesty", které na tomto poloautonomním území pokračují už desátým týdnem.

"Na základě našeho důkladného šetření máme spolehlivé důkazy, že jde o koordinovanou, státem podporovanou operaci," uvedl Twitter na svém blogu. "Konkrétně jsme identifikovali velké shluky účtů, které jednají koordinovaně tak, aby zesilovaly účinek zpráv vztahujících se k protestům v Hongkongu."

Facebook v prohlášení uvedl, že na základě upozornění Twitteru odstranil sedm stránek, tři skupiny a pět účtů, které byly zapojené do koordinovaného, neautentického chování zacíleného proti Hongkongu.

Bývalá britská kolonie Hongkong, která se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu, čelí největší politické krizi za desítky let. To, co začalo jako protest proti zákonu o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, postupně přerostlo v požadavek větší demokratičnosti politického systému a odstoupení správkyně Hongkongu Carrie Lamové. Mezi požadavky se objevuje také omezení vstupu turistů z pevninské Číny do Hongkongu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy