Češku v rakouských Alpách strhla lavina, skončila v nemocnici s poraněnou nohou

ČTK ČTK
30. 12. 2018 20:55
Českou turistku v neděli na hoře Ahornkogel v rakouských Alpách strhla lavina. Po zhruba hodinovém pátrání se ji záchranářům podařilo najít a převézt do nemocnice, informovala agentura APA. Žena se neocitla pod sněhem, měla ale zraněnou nohu. Proč se lavina utrhla, zatím není jasné.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Lavina se na hoře Ahornkogel, která leží mezi štýrskými obcemi Altausee a Grundlsee, uvolnila kolem 14:00. V nadmořské výšce asi 1600 metrů se v tu dobu pohybovala skupina sedmi až osmi turistů na sněžnicích. Ženu z Česka, která ke skupině patřila, valící se sníh strhl. Lidé, kteří s ní na místě byli, následně přivolali pomoc.

Po zhruba hodinovém pátrání, do kterého se zapojil i vrtulník, záchranáři Češku našli. Nebyla lavinou zasypána, měla ale poraněnou nohu. Do nemocnice ji zachránci dostali vzhledem k náročnému sestupu až krátce po 19:00.

Skupina turistů na sněžnicích se podle agentury APA chtěla dostat k horské chatě Alberta Appela. Povětrnostní podmínky ale nebyly k výstupu příznivé. "Panovalo velké nebezpečí pádu lavin a kvůli sněhové bouři byla omezená viditelnost," řekl Christian Hütter z horské služby. I vrtulník, který se zpočátku na pátrání podílel, se musel po čase vrátit do údolí.

 

Právě se děje

Další zprávy