Kromě toho ještě před zahájením summitu dostalo příslib na 200 miliónů pro Prahu, která by jinak na dotace z rozvojových fondů kvůli vysoké životní úrovni nedosáhla.
ZDE se můžete podívat na hlavní body dohodnutého rozpočtu EU
Celkově Česká republika zůstává čistým příjemcem pomoci z EU. Rozdíl mezi navrženými příjmy a odvody představuje bezmála 60 miliard korun ročně. To ovšem předpokládá, že se Česku podaří vyčerpat veškeré přidělené peníze.
To bude pro unijní nováčky podstatně jednodušší, než předpokládal původní návrh. Dotace bude možné čerpat namísto dvou tři roky po jejich udělení, Unie zafinancuje i daň z přidané hodnoty spojenou s realizací projektů a spoluúčast vlád na placení těchto projektů nemusí být čtvrtina ceny, ale bude stačit patnáct procent.
Nicméně zcela úspěšní nováčci při jednáních nebyli. Například prodloužená doba čerpání platí jen do roku 2010. "Nechtěli jsme, aby tam bylo jakékoliv omezení doby čerpání. Několikrát jsme to říkali svým partnerům, ale staré členské země toto nechtěly akceptovat. Musíme se s tím smířit," uvedl Paroubek.
Neúspěšné bylo také jednání o výjimkách v daňové oblasti. Lídři evropských zemí se nebyli schopni shodnout na nižších sazbách daně z přidané hodnoty. Třeba Česko požaduje výjimku na stavební práce, energie a dětské pleny, Francie zase úlevu pro restauratéry. Tento bod byl přesunut až na první jednání ministrů financí za příštího, tedy rakouského předsednictví.