Češka zadržená v Pákistánu prý nevěděla, že pašuje heroin. Něco mi přibalili do kufru, tvrdí

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 11. 1. 2018 16:29
Jedenadvacetiletou Češku zadrželi celníci ve středu na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru. Nyní je už ve vazbě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Celní správa

Láhaur (Pákistán) - Jednadvacetiletá Češka, kterou ve středu zadrželi celníci na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, je podle ministerstva zahraničí ve vazbě ve věznici Kotlakhpat.

Po několika týdnech by mohl začít soud, řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Podle pákistánského listu Dawn žena popřela, že by drogy do svého zavazadla dala sama. Server Customs Today píše, že Češka prohlásila, že věděla, že je v jejím zavazadle něco ukrytého, ale netušila, že je to heroin.

"Přibalili mi něco do kufru, tři sošky. A řekli mi, že to jsou dárky. Prošla jsem normálně kontrolami. Až pak na odbavení jsem měla problém," uvedla po zadržení žena, kterou citovala česká televize Prima.

Při předběžném výslechu česká občanka také řekla, že je v Pákistánu již počtvrté a že její obchodní partner se jmenuje Tárik, uvedl deník The Nation.

Podrobnější informace ale celní úředníci odmítli sdělit.

Česká diplomacie je v kontaktu s pákistánskou celní správou a zažádala o umožnění konzulární návštěvu Češky. "Zadržená se na nás zatím s žádostí o konzulární pomoc neobrátila, nicméně ambasáda je v kontaktu s její rodinou," dodal Černínský palác.

Jedenadvacetiletou Češku zadrželi celníci ve středu poté, co prošla dvěma kontrolami na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur. Česká občanka mířila do Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech, přes které se údajně chtěla dostat do Irska.

Pákistánský celní úřad oznámil, že na základě informací od zadržené zahájily bezpečnostní složky razie v různých částech Láhauru.

České ministerstvo zahraničí v souvislosti s cestami po Pákistánu obecně před pašováním drog varuje v dlouhodobém cestovním doporučení na svých webových stránkách. "Za pašování a přechovávání narkotik může být podle zákona vyměřen trest smrti, ten se však zpravidla neuplatňuje vůči cizincům," uvádí úřad. Cizinci jsou podle MZV zpravidla trestáni několikaletým vězením ve velmi tvrdých podmínkách.

 

Právě se děje

Další zprávy