Čech dostal 17 let vězení za pašování drog na Nový Zéland. Zásilka metamfetaminu byla rekordní

Zahraničí Zahraničí
3. 10. 2017 10:15
42letého Čecha Jiřího Kupce odsoudil novozélandský soud k sedmnácti letům vězení za pokus propašovat do země 20 kilogramů metamfetaminu. Policie ho zadržela v květnu 2016 na mezinárodním letišti v Aucklandu, kam přiletěl z thajského Bangkoku v doprovodu své 69leté matky. Kontraband, dovedně ukrytý ve dnu kufru Jiřího Kupce, by měl podle policistů na černém trhu hodnotu až 20 milionů amerických dolarů. Podle novozélandského serveru Stuff se jedná o největší zásilku metamfetaminu zadrženou v zemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy