Čech dostal 17 let vězení za pašování drog na Nový Zéland. Zásilka metamfetaminu byla rekordní

Zahraničí Zahraničí
3. 10. 2017 10:15
42letého Čecha Jiřího Kupce odsoudil novozélandský soud k sedmnácti letům vězení za pokus propašovat do země 20 kilogramů metamfetaminu. Policie ho zadržela v květnu 2016 na mezinárodním letišti v Aucklandu, kam přiletěl z thajského Bangkoku v doprovodu své 69leté matky. Kontraband, dovedně ukrytý ve dnu kufru Jiřího Kupce, by měl podle policistů na černém trhu hodnotu až 20 milionů amerických dolarů. Podle novozélandského serveru Stuff se jedná o největší zásilku metamfetaminu zadrženou v zemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 54 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy