Čech dostal 17 let vězení za pašování drog na Nový Zéland. Zásilka metamfetaminu byla rekordní

Zahraničí Zahraničí
3. 10. 2017 10:15
42letého Čecha Jiřího Kupce odsoudil novozélandský soud k sedmnácti letům vězení za pokus propašovat do země 20 kilogramů metamfetaminu. Policie ho zadržela v květnu 2016 na mezinárodním letišti v Aucklandu, kam přiletěl z thajského Bangkoku v doprovodu své 69leté matky. Kontraband, dovedně ukrytý ve dnu kufru Jiřího Kupce, by měl podle policistů na černém trhu hodnotu až 20 milionů amerických dolarů. Podle novozélandského serveru Stuff se jedná o největší zásilku metamfetaminu zadrženou v zemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 17 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy